Reklama:

vlajka.gif (6755 bytes)   CZ.gif (1799 bytes)

Cítíte   se   poškozeni   firmou
AEONIAN TRAVEL CLUB,    ZYDECO, 
nebo

OCEAN  PARADISE  PROMOTIONS  s.r.o. ...?

Odkazy:
HOME
web firmy
Výpis z obch. rejstř.
Články IDNES.cz
RCI
Zprávy, novinky
Naše anketa
e-mail


Reklama:

Jsme pod ochranou
Logo DAS.jpg (5151 bytes)

 

HOME
web firmy
Výpis z obch. rejstř.
Články IDNES.cz
RCI
Zprávy, novinky
Naše anketa
e-mail
Nahoru (TOP)
 


Výběr z některých ohlasů, názory a zkušenosti postižených klientů
(Vzhledem k praktikám výše uvedených společností jsme z ohlasů odstranili jména jejich autorů, přesto, že všechny dopisy a e-maily byly podepsané. Nechceme už tak nešťastné a postižené klienty vystavovat dalším nepříjemnostem, či dokonce nebezpečím a pomstě ze strany neblaze proslulých firem.)

    Dobrý den,
    O CK Horizont Travel jsem zde našla jeden přizpěvek. Podle zkušeností jiných klientů se zmíněnými firmami nabízející timeshare, postupuje CK Horizont Travel bohužel stejně. Popíšu Vám zde svou zkušenost.
    V srpnu roku 2009 mě na ulici oslovil pracovník CK Horizont Travel se žádostí o vyplnění dotazníku. Na otázky jsem odpověděla a dále jsem tomu nevěnovala pozornost. Až do doby, kdy mě 2. 4. 2010 telefonicky kontaktovala pracovnice CK s pozváním na slosování věcných cen, včetně možnosti výhry zájezdu, ve své pobočce na Pekařské 21 v Brně. Podmínkou bylo samozřejmě příjezd společně s partnerem. Doposud jsme bohužel o žádném jednání jakýchkoliv firem ohledně "timeshare" neslyšeli, nabídka se nám zdála zajímavá a tak jsme souhlasili a na údajné "slosování" jsme jeli. Konalo se dne 7. 4. 2010. Jaké bylo ale naše překvapení, když jsme se na místě dozvěděli, že slosování je pouze malou součástí prezentace timeshare. Pracovník nás sice upozornil a svým způsobem nám dal i možnost, abychom odešli, ale vzhledem k tomu, že jsme absolvovali cestu, jsme si řekli, že si nabídku poslechneme.
    Líbivými řečmi o "výhodné luxusní dovolené na zkoušku" za 21 000Kč (bez dopravy, bez jídla a bez jistoty, že jsou v ceně alespoň zmíněné služby) jsme se bohužel nechali "zlomit" a smlouvu, při které byla podmínka složit zálohu ve výši 12 000Kč, jsme podepsali. Vždy si budeme vědomi toho, že to byla v první řadě naše hloupost, že jsme na takové podmínky přistoupili. Po cestě domů se nám vše samozřejmě rozleželo a rozhodli jsme se od smlouvy odstoupit do 7 dnů, jak smlouva umožňuje, i s tím, že o 30% ze zálohy, které si CK účtuje jako storno poplatek, přijdeme. Při odstoupení delším 7 dnů byla tato výše 75% ze zálohy. Po dotazu na telefoní lince SOS nám bylo řečeno, že je smlouva bohužel tak šikovně napsaná, že záleží pouze na CK Horizont Travel, jaká bude výše storno poplatku a nezbývá nám nic jiného než se zkusit dohodnout. Pracovnice však na tuto nebo jinou možnost odmítla přistoupit a trvala na zaplacení celé částky 12 000Kč.
    Z toho důvodu jsme dosud od smouvy neodstoupili. Od podepsání smlouvy jsme totiž neuvedli místo a ani termín pobytu. Za co si tedy CK naúčtovala storno poplatek v celé výši 12 000Kč? Za 2 hodiny času, který se nám věnovali při prezenaci?
    V porovnání se zkušenostmi jiných klientů je to "pakatel", ale vzhledem k tomu, že jsem narazila na podobné ohlasy už někdy v roce 2006 a v pořadu Černé ovce (12. 5. 2009) se objevila reportáž už i s nimi, tak si asi CK Horizont Travel za tu dobu přišla taky na nemalé peníze.
    S tím, že bychom peníze dostali zpět už moc nepočítáme. Doufáme ale, že dostane i tato CK, co jí právem náleží.

Dobrý den. Rodiče, jako spousta dalších, zaplatili firmě Global business services nemalou částku. Záležitost je stará zhruba dva roky. Samozřejmě, na dovolené nebyli. V těchto dnech obdrželi dopis od firmy Regency promotions (zabývající se závazky fy. GBS vůči klientům) s nabídkou dovolené na Tenerife. Rád bych se zeptal, zda-li nemáte  s touto firmou nějaké zkušenosti, mám obavy, že se jedná o totéž co fa. GBS, ovšem pod jiným jménem. Děkuji.

    Dobrý den, píši vám znovu s novými informacemi ohledně brněnské firmy Global Business Services s.r.o., která nabízela luxusní dovolené, na které mnoho pozdějších klientů neodcestovalo. Přispívala jsem na tuto stránku již jednou, v G.B.S. jsem brigádně pracovala asi 15 měsíců. Poslední dva měsíce jsem začala potkávat pana Edwarda (manager a pravá ruka Andrewa Hawkera) v blízkosti svého pracoviště, jezdili jsme spolu společně tramvají a vzájemně se ignorovali. Až mi 22. 9. 2007 přišla SMS s otázkou, zda-li bych nemohla přijít další den pracovat, jakoby nic, s podpisem Eddie Endeavour Promotions. Stačilo se podívat na internetové stránky...  GBS se rozmělnila a vytvořila novou společnost, Endeavour Promotions, která sice tvrdí, že dělá více než jen luxusní dovolené, ve skutečnosti však nedělá nic jiného. Právě nabírají nové lidi, nejspíš tam fungují jen pár měsíců. Pokud byste se chtěli domoci svých práv, zde je telefonní číslo přímo na pana Edwarda (po jistém čase vám příjmení vypadne z hlavy a zkuste mi věřit, že mě to příšerně štve, protože můj vztek na tuto osobu stoupá každou minutou a moc ráda bych si vzpomněla, abych mohla tuhle informaci patřičně využít): 721 090 120. Každopádně si buďte jisti, že tam potkáte většinu z bývalé GBS, alespoň co se týče managementu. Webové stránky jsou www.endeavourpromotions.cz V případě zájmu o mou spolupráci mne neváhejte kontaktovat na zvesce@centrum.cz.

    Děkujeme za obsáhlé informace o podvodném jednání společnosti Aeonian. Také my jsme naletěli, ačkoliv téměř třicetiletý pobyt v cizině by měl rozšířit zkušenosti s podobnými akcemi. I my jsme byli vybráni a v hotelu Bílá Růže v Českém Krumlově vylosováni jako výherci týdenního pobytu na Tenerifě za "pouhých"10 000,- CZK na osobu. Hned jsme museli složit zálohu. Aeonian nám objednal letenky a tak jsme přistáli na Tenerifě. Cestu taxíkem do Los Cristianos jsme si samozřejmě museli uhradit. Ubytováni jsme byli v apartmá v rezidenci Holywood Mirage. Součásí rezidence byly bazény, obklopené vždy obsazenými lehátky. K moři bylo daleko, jednou za hodinu tam jezdil zdarma autobus, po páté hodině bylo nutno zavolat taxi.
    Druhého dne za námi přišla česká delegátka Jarka Kružíková. Byli jsme pozváni do velkoplošné kanceláře, kde jsme strávili celý den, ačkoliv jsme poukazovali na skutečnost, že jsme si ubytování sami zaplatili. A tak se stalo, že nás přesvědčili o výhodnosti koupě šesti apartmánů, které prý není problém se ziskem prodat. Po návratu jsme si uvědomili, že záležitost není zcela korektní a doporučeným dopisem jsme smlouvu vypověděli, přičemž jsme souhlasili s eventuální ztrátou zálohy. Krátce nato nám telefonicky sdělila česky mluvící právnička Denisa Dobešová, že proti nám společnost zahájí právní jednání. Nakonec jsme doplatili požadovanou částku a získali šest apartmánů po jednom týdnu. Dva z nich se skutečně prodaly. Během příští návštěvy  jsme zjistili, že česká delegátka Jarka Kružíková dostala výpověď. Protože jsme  také švýcarští občané, ujal se nás německy mluvící delegát Joachim. Navrhnul, abychom zbylé čtyři apartmány s doplatkem vyměnili za jeden luxusní. Ten prý do roka prodá za dvojnásobnou cenu. Doplatili jsme a výměnu provedli. Během další návštěvy údajně zraněného Joachima zastoupil Rakušan Horacek (je příznačné, že se  kupující s původním delegátem už nikdy nesetká!). Okamžitě prohlásil, že apartmán je za uvedenou cenu neprodejný, vyměnil ho zase za čtyři menší a opět jsme dopláceli, i když málo. Během dalšího roku jsme prodali dva apartmány, u zbylých dvou jsme snížili o třetinu cenu. Za všechny jsme museli platit udržovací poplatky. Z prodejní ceny si delegát přivlastnil 25%! Nejen že udržovací poplatky byly téměř každoročně navýšeny, ale v případě, že bychom chtěli v našem týdnu apartmán přenechat našim známým, museli by zaplatit další poplatek ve výši více než 2000 CZK, doplatek se řídil velikostí apartmánu. Za poslední zbylé studio, jsme odmítli poplatky poukázat a po třech upomínkách jsme byli vyloučeni bez nároku na kompenzaci. Jednalo se o devátý týden, tedy únor a ani s padesátiprocentní slevou nebylo možné studio prodat.
    Popsali jsme podrobně praktiky jak v Čechách působících společností typu Aeonian, tak RCI na Tenerifě. Na webové stránce www.crimeshare.net ti, kteří rozumí anglicky mohou zjistit, že oběti podvodů nejsou jen naši občané. Praktiky delegátů jsou vždy podobné. Důrazně varujeme všechny návštěvníky Kanárů a Španělska před tak zvanými výhrami, neboť se v konečném důsledku vždy jedná o prohru!

    Rád bych se podělil o zkušenosti s firmou GBS-Global Business Services. Tato firma vznikla v roce 2002, kdy na firmu jednoho ze společníků zakládajících GBS, již byly vyhlašovány exekuce. /Andrew John Rush -International vacation club, IČ 25307169, oddíl C,vložka 17766, Krajský soud Hradec Králové/. Do týdne po nešťastném podpisu na "timesharing" jsem doporučeně poslal dopis, v němž odstupuji od smlouvy a žádám vrácení peněz.. Samozřejmě marně. Trestní oznámení bylo k ničemu, upozornění živnostenskému úřadu rovněž. Soudní rozhodnutí v můj prospěch zůstalo jen na papíře. Údaje o GBS se dají najít na portálu justice.cz jen po uvedení upřesňujících udajů a to GBS, IČO 25907310, OR oddíl C, vložka 43995, je zajímavé si přečíst dokumenty, které mapují různé převody a pod. 5. června 2006 se jednatelkou společnosti stala Lucie Suchánková nar. 15. 5. 1984, po té firma na sebe vyhlašuje konkurz, ale ten neproběhne z důvodu nedostatečného finančního krytí. Lucie Suchánková se stává 30.10.2006 jednatelkou nové společnosti Central Marketing Brno IČ 27707091, provozující rovněž cestovní agenturu /není zapsáno ve výpisu OR, ale pouze v přiložené dokumentaci/. 2.4.2007 Lucie Suchánková odstupuje z funkce jednatele GBS a po GBS se slehla zem. Jak je možné, že někdo beztrestně vyvede miliony někam a není nikoho, kdo by tomu učinil konec? Tímto dopisem chci varovat před CMB-patrně nástupnickou firmou. Prosím o zveřejnění na vašich stránkách, aby postižených bylo méně a doporučit neobracet se na soud, stojí to další peníze, nervy a výsledek je nulový.

    Dne 23.1.2007 jsme měli již druhé stání u soudu, kde jsme žalovali Ocean Paradise Promotion. K tomu prvnímu se s omluvou nedostavili, a tak jsme čekali na další. Na to se sice opět nedostavili, ale již bez omluvy. Soud tedy rozhodl v nepřítomnosti žalované strany. K našemu potěšení jsme soud vyhráli, ale rozsudek zatím nenabyl právní moci, tak zas úplně nejásáme. Děkuji Vašim stránkám, které mi pomohly s žalobou. Neměli jsme totiž advokáta a soudili se sami.

    Dobrý den, prosím o pomoc-přesně tak, jak popisujete, jsem podlehl prezentaci a zakoupil jsem si zájezd na 2 týdny pod jménem Dovolená na zkoušku u Horizont Travel-cena 25 tis+3 tis. manipulační poplatek+6100 za služby-podepsal jsem to po 2,5 hodinové prezentaci-jsem úplně blbej a stydím se. Mám ještě 3dny na storno s 30 procenty pak je to 75 procent z ceny-Firma Horizont Travel patří do skupiny Timeshare i RCI, mám strach že je to jak na vašich stránkách.

    Dobry den, dnes jsem se dostal na vase stranky a nestacim se divit co je podvedenych napalenych a okradenych lidi. I ja mezi ne patrim a chtel bych vam vypravet muj pribeh jak jsem prisel o 7 000uero.
     Jednoho dne nam domu zavolali z AEONIAN TRAVEL CLUBU ze delaji nejakou anketu o cestovani a dovolenych. Po par otazkach a mych odpovedich mne bylo receno, ze jsem byl zarazen do slosovani. Po nejake dobe se mne ozvali znovu s tim ze jsem vyhral dovolenou ve Spanelsku a abych si prijel vyzvednout poukaz do Ceskych Budejovic do Husovy ulice 17., kam jsem take prijel. Na miste mne bylo receno ze se bude konat slavnostni predani poukazu a ze je nas vice, ale jeste pred tim bude takove sezeni a obcerstveni. S tim jsme souhlasili .
    Zavedli nas do salonku, kde bylo asi 10 stolu a u kazdeho byly ctyri zidle, na ktere nas usadili. V te same mistnosti byla jeste televize s videem a velka tabule bileho papiru. Usadili nas ke slolum a ke kazdemu prisla jedna slecna, ktera se predstavila jako nas osobni poradce, kdybychom necemu nerozumneli. V dalsli chvili prisly dve slecny a jeden mladik, ktery mluvil anglicky a zacali nam vypravet, ze dnesni styl dovolenych uzavirani pres ceslovni kancelare je spatny a nemoderni a ze prisli s novinkou jako je CLUB, u ktereho si zakoupis clenstvi za urcitou castku a pak muzes jezdit po celem svete na dovolenou. Po asi dvou hodinach nam pustili video, ktere pochazelo z Kanarskeho ostrova Tenerife a odesli. To trvalo asi 30minut, pote se vratili a rekli nam, ze pro nas maji jeste jedno prekvapeni. Pouze dnes a v teto mistnosti bude drazba tydenni dovolene na tom ostrove, jaky byl na videu. Vyvolavaci cena byla 25 tisic Kc. Kdyz se dlouhou dobu nikdo nehlasil, tak slevili cenu na 21 tisic. A to uz tata nevydrzel a zacal o tom premyslet.  Jakmile to zaregistrovala nase osobni asistentka, tak nam to zacala chvalit a doporucovat, az jsem se prihlasil. Po velkych gratulacich jsme byli vyzvani o zaplaceni tech 21 tisic, ktere jsme, samozrejmne, nemeli u sebe. Po pohodnutych splatkach jsme odchazeli a tesili jsme se na dovolenou na Kanarech. Po doplaceni domluvene castky jsme dostali smlouvu a 2 dodatky ke smlouve. Na jednom byly stanoveny storno poplatky a ze jsme si vedomi ze pri nasi reklamni dovolene ve stredisku RCI probehne kratka prezentace. Na druhem dodatku bylo, ze v ramci nasi dovolene na Kanarskych ostrovech bude bezplatne zajisteno: VYLET LODI, TRANSFER Z LETISTE DO HOTELU, SLUZBY DELEGATA, VYLET DO VYROBNY PEREL, DETSKY KOUTEK a GRILOVANI. To bylo 23.2.2002
      Tento rok uz jsme meli dovolenou zaplacenou u cestovni kancelare, tak jsme se dohodli, ze to nachame na pristi rok. Tak se take stalo.V kvetnu 2003 jsem se spojil s AEONIAN TRAVEL CLUBem, ze bychom chteli odjet na jiz zaplacenou dovolenou na Kanarske ostrovy. Asi za tyden nam domu prislel dopis, ve kterem byly asi tri terminy dovolene. Vybrali jsme si jeden nejblizsi a odeslali zpet. Asi po tydnu nam prislel dopis, ze nami oznaceny tyden neni jiz k dispozici, tak jsme to nechali na nich aby nam to zaridili. Nakonoc jsme se domluvili na odletu 3.10.2003 z Prahy Ruzyne. Byl nam poskytnut i kontakt na jejich spolupracovnici, ktera zajistuje letenky, abychom se s ni spojili a domluvili na platbe letenek. To jsme take udelali. Letenky staly 36 tisic Kc (12 tisic jedna), leteli jsme pouze tri. A opravdu jsme odleteli na nasi vysnenou dovolenou na KANARY.
    Po priletu nas nalozili do autobusu a jeli jsme do hotelu. Takovych klientu, jako jsme byli my, nas tam byla vetsina, ale nebyli jsme ubytovani v jednom hotelu. Byli jsme rozstrkani po celem jejich stredisku. Dovolena to byla nadherna, more teple, krasne pocasi, a kdyz jsme se dozvedeli, ze u nas v Cechach uz trochu mrzne, tak nam bylo fajn. Dokonce jsme absolvovali vylet lodi, kde se podavala vecere. Pak jsme se jeli podivat do vnitrozemi a do hor, tentokrat u toho nebyl obed, ale dali nam poukazy do jedne restaurace kde podavali grilovane speciality. Pouze do vyrobny perel jsme se nedostali to, nam bylo receno, ze to neni v jejich nabidce, a ze to byl pouze reklamni trik ATC. Detsky koutek jsem tam take nikde nevidel.V polovine dovolene si nas vzal delegat a rika ze dnes je nas den na reklamni akci. Zacal nam vypravet to same co nam rekli v Budejovicich ATC. Pak nas vzal taxikem do udajne jejich nejlepsiho klubu, ktery se teprve stavi, ale pry to bude neco. A bylo. Meli postavenou pouze jednu cast, ale ta byla tak luxusni, ze se o tom normalnimu cloveku ani nesnilo. Tak hezky o tom mluvil, ze jsem tomu podlehl a rekl jsem si: Tak ja ty penize investuji a za nejaky cas se mne penize zhodnoti a ja na to vydelam. Tak jsem rekl, ze bych se rad stal clenem REGENCY RESORTS TENERIFE.
        Pred tim, nez jsem jim podepsal, za se chci stat clenem RCI, jsem byl ujisten, ze jsou solidni spolecnost, ktera se zabyva cestovnim ruchem. Pri podpisu smlouvy tam u me byli ctyri lide. Jeden byl nejaky Anglican, druhy prekladatelka, treti zapisovatelka a ctvrty nas delegat Tomas.  Cena clenstvi byla 7000 €uro. Kdyz jsem se zeptal jak je mozne, ze jsme za dovolenou zaplatili 21 tisic Kc ATC, tak na me koukal, jako kdyby mne neveril. Po zjisteni, ze nejsme prvni lide, kteri to rikaji, mi bylo sdeleno, ze s tim nemaji nic spolecneho, a ze tyto reklamni dovolene davaji k dispozici zdarma. A aby na mne zapusobili, tak mne rekli ze mne cenu, kterou jsem zaplatil, odecte od celkove ceny, za kterou se clenstvi kupuje. A jako odskodne, ze mne odecte jeste cenu tri letenet. Takze jsme se dostali na 5200 €uro za clenstvi. Kdyz jsem nemohl zaplatit najednou, tak se mnou sepsali splatlovy kalendar. Po priletu domu, asi do tydne, poslu na jejich ucet 1100 €uro a po dobu 24 mesicu budu splacet po 100 €urech, posledni platba mnela byt v rijnu 2005 a to 1800 €uro. A jako podekovani jsem dostal bonusovy  tyden jeko darek. Bonusovy tyden mel platnost dva roky. I tento bonusovy tyden jsem vyuzil a v roce 2005 jsem byl opet na dovolene na Kanarech, kde jsem predal 2231 €uro v hotovosti ( zapomnel jsem totiz zaplatit nejakou splatku, tak jsem to doplatil vse v hotovosti na miste). Asi za dna dny me navstivil Tomas a prinesl mne jmeno hotelu, cislo pokoje a ktery tyden v roce je ten muj. Vsechno bylo strasne krasne a ja mel radost, ze neco mam, ale nez jsem prijel domu, uz tam na me cekal dopis, ve kterem bylo, abych zaplatil udrzovaci poplatek, ktery delal 378 €uro. Ten jsem po kratkem zavahani zaplatil. V letosnim roce jsem se s RCI spojil pomoci e-mailu, a kdyz jsem chtel jet opet na dovolenou, tak mne rekli, ze nemam zaplaceny clensky prispevek a tudiz tam nemohu. Clensky prispevek dela rocne 100 €uro. O obou platbach neni ve smlouve ani zminka. Kdyz jsem opet napsal RCI, ze chci odstoupit od smlouvy a vratit penize, prestali se mnou komunikovat. Po porade s pravnim poradcem mi bylo receno, ze ta smlouva kterou mam, je neplatna, a abych podal trestni oznameni na podvod v oblasti cestovniho ruchu. A ted budu cekat jak to dopadne, ale moc tomu neverim, ze bych nekdy videl svoje penize na mem uctu.  Lidi nebojte se a ozvete se. Takze ted jedu do Prahy, do Bartolomejske a jdu podat trestni oznameni na podvod. Za zkousku nic nedam.

    Dobrý den, včera jsme byli na presentaci firmy Select Destinations. A stejně jako mnozí ostatní i my jsme podepsali smlouvu na vydražený zájezd na Lanzarote do střediska Atlantic View Club, zaplatili částku 25000,- Kč. Doma jsme si vše přečetli a nestačili se divit, byli jsme oklamáni. Dnes jsem volala na Select Dest. a chtěla odstoupit od smlouvy, bylo mi řečeno, že musím podat písemnou žádost, ale o vrácení peněz nikdo nic neví, firma má 30 dní na řešení. Chtěla bych požádat o pomoc, na koho se mohu obrátit a žádat zaplacenou částku zpět.

    Žádám klienty, Atlantic view clubu, kteří byli na prezentacích podvedeni (zejména v Jičíně na podzim loňského roku), aby se mi laskavě ozvali na níže uvedené. Jedná se o prezentace stran dovolené na Lanzarote ve Španělsku. Čím více svědků, tím lépe. Ozvěte se, prosím, na email <podvedeny.klient@seznam.cz> eventuelně po 20. hodině na telefon: 732 950 730. S pozdravem podvedený klient. Web: www.sweb.cz/podvedeny.klient.

    Vážení,velice si vážím Vaší snahy a realizace těchto IT stránek, díky nim jsem minimálně neztratila čas a nervy rodiny, nebo něco dalšího. Samozřejmě, že po krátké prezentaci (3/2006) po telefonu jsme byli "vybráni" jako výherci ceny: DVD přehrávač...dovolená. Protože si vše ověřuji alespoň na IT, tak jsem si našla na stránkách Justice.cz firmu REDSONG s.r.o. a dále po rychlém vyhledávání i Vaše stránky. Myslím, že vše hovoří za sebe a doufám, že Vy poškození se domůžete alespoň něčeho. Jenom otevření těch shodných stránek REDSONG s.r.o. a Odyssey International, s.r.o. bylo více než poučné... Ještě jednou díky.

    Dobrý den, chci se podělit o svoje zážitky s firmou Global Business Services s.r.o sídlící v Brně, kterou někdo na vašich stránkách nazval "odnoží" společnosti ATC (nebo snad Odyssey). Pro tuto společnost jsem pracovala zhruba 15 měsíců a chci vám poskytnout pohled zevnitř a informovat vás o tom, jak to vlastně celé pracuje. Nechci se firmy ani zastávat, ani ji hanit, jen se podělit o informace....
    Do firmy jsem nastoupila (nastoupila......samozřejmě beze smlouvy, na černo, na brigádu) někdy v červnu 2004 na pozici asistentka/překladatelka, což znamená, že ze mě byla ona asistentka sedící u stolečků a nabízející dovolenou na Tenerife, případně zapojení se do systému IRC. Dohromady nic jsem o tom nevěděla a nikdy jsem o takovýchto společnostech neslyšela. Přišel mi to poměrně zajímavý způsob prezentace firmy i oné dovolené a jako malá holka jsem se divila cenám. Do práce mě hodili rovnýma nohama, jeden den jsem si prezentaci vyslechla a druhý jsem už pracovala. Při první prezentaci se přiznám, že jsem poměrně nechápala, o co jde a kdybyste mi tu dovolenou nabídli a já měla v peněžence dejme tomu přebytečných sto tisíc, dovolenou bych si asi stejně nekoupila, přišlo by mi to šíleně narychlo a navíc jsem takový ten ekonomický zvídavý typ, co dělá různé "analýzy" - projdu si víc společností a teprve pak se rozhoduju podle výsledků pátrání. Zavedení do tajů prezentace proběhlo hladce, dostala jsem spoustu materiálů, které jsem se musela naučit a vše vypadalo velmi pěkně a profesionálně. Při své první prezentaci jsem byla šíleně nervózní, sotva bych lidem tu dovolenou prodala, i kdyby se jim líbila (ovšem zažila jsem i takové klienty, kteří se do aukce hlásili, aniž by ještě věděli cenu), ale nikdo mě nekáral za to, že jsem neprodala a všichni na mě mrkali, že to teprve přijde. A taky že to přišlo, začínalo léto a dovolené se prodávaly jako po másle. Ale to ještě předbíhám. Teď pár poznámek k tombole - když jsem se ptala, co mám udělat poté, až si klienti něco "vylosují", bylo mi řečeno, že si stejně vylosují dovolenou (pro 5 osob zdarma, hrazeno ubytování, za poplatek tuším 20 liber na osobu) a nedej bože, aby si vylosovali něco jiného - dřív prý byly nějaké problémy s tím, že lidé si po prezentaci pověděli, že si stejně všichni vytáhli dovolenou a tak se muselo s pravdou ven - od té doby se do tomboly dávalo vždy aspoň po jedné ze zbylých třech cen. Tyhle dovolené zdarma jsou vlastně podobné těm prodávaným a to v tom, že se na nich musíte zúčastnit dalších prezentací a budou vám nabízet koupi apartmánů v systému IRC...
    Co se týče prodeje dovolených a našich výplat, mzda za den činila 500 (asi 8 hodin práce), ovšem jestli čekáte, že tenhle typ společností "je zlý" jen na zákazníky, mýlíte se. Výplaty se dostávaly tehdy, pokud šéfové všechno nepropili a pokud byl dobrý týden. A dostat snad někdy celou částku? To by byla poezie... Dostávali jsme za jeden týden zhruba 1000-2500 (ale to bylo spíš výjimečně a stávalo se to jen pár jedincům, kteří byli nosnými sloupy společnosti) a to ještě víc jak měsíc (postupem času i tři) zpětně. Ze společnosti jsme odcházeli každý s větším či menším dluhem, někdo přišel o 17 000, já naštěstí jen o 7000.
    ... Naše provize činily 2% ze zálohy a 3% z celé ceny, výhodou bylo, že se peníze dostávaly hned po skončení prezentace a vyinkasování peněz. A to byl důvod, proč se ve společnosti setrvávalo, živily nás především tyhle provize. Z toho šly další 2% překladatelce (slečně překládající při prezentaci) a zbytek putoval neznámo kam. Pokud si myslíte, že z "vydražené částky" šly nějaké peníze do resortů na Tenerife, ani náhodou... Dovolená byla pro společnost zadarmo (pokud nepočítám vyloženě úklid), protože pan Ashley (a teď mě zabijte, ale naprosto si nemůžu vzpomenout na jeho příjmení, jestli jsem ho slyšela dvakrát třikrát, bylo to víc než moc), hlava celé společnosti, takový ten tichý společník, kterému plynulo z činnosti společnosti nejvíce peněz (zřejmě vlastnil i nějakou jinou firmu stejného typu, jakou, to už také nevím, ale myslím, že působila v Ostravě nebo Olomouci, ovšem zaslechla jsem spíš útržky), některé z těchto rezortů vlastnil a navíc tak zněla smlouva s RCI. Dovolená na tyto rezorty totiž byla jen dalším krokem k tomu, abyste se zapojili do onoho RCI systému (fakt je ten, že my v Brně jsme prodávali členství v RCI za 260 000 ve Španělsku, na Tenerife to bylo od 800 000 nahoru...). Jak správně popsal jeden pán v Ohlasech, konaly se tam prezentace, kde vás k tomu měli nějakým způsobem přinutit. A benefity dovolené slibované na prezentaci? My jsme slibovali dva (někdy tři) výlety, dvakrát barbecue večer, dětský koutek, delegátku, každý večer živou zábavu....Dětský koutek pravděpodobně neexistoval, delegátka byla spíše onou "nutící" osobou a zbytek byl samozřejmě placený. Tohle jsem se ovšem dozvěděla snad až tak po půl roce působení v GBS.
    S postupem času se začal snižovat počet brňáků, kteří u nás ještě nebyli nebo by k nám na prezentaci mohli přijít, zatímco počet otrávených se zvyšoval. Takže se začalo jezdit na roadshow, Jindřichův Hradec, Humpolec, Třebíč, Jihlava, jižní Morava a podobně. Na sklonku mé kariéry se dokonce jezdilo i do Prahy a následně se tam otevřela i nová pobočka (stejně tak v Bratislavě). Tyhle akce zezačátku samozřejmě vydělávaly, ale protože šlo o menší města, za chvilku o nás věděla většina obyvatel a kvůli předchozím zkušenostem některých "napálených" od jiných firem tak zavládla i nechuť se čehokoliv podobného zúčastnit. Ale k tomu napálení.....dodnes nevidím žádný důvod, proč říkat, že se někdo nechal napálit, že naletěl a podobně. Je fakt, že v oné dovolené skutečně nebyly zahrnuty placené výlety, barbecue a další, ale jinak to byla dovolená, jaká byla nabízena. Že se někdo nechal "ukecat" na jiný rezort, než kde mu ubytování bylo přislíbeno, to je jeho problém. Ta dovolená jako taková existovala, lidé na ni odjížděli a někteří se vraceli i velmi spokojení. Samozřejmě zde bylo nějaké mlžení (letenka vás vyjde na osm až deset tisíc v závislosti na sezóně - ve skutečnosti stála zhruba 13000 s taxami po celý rok), ale jak už jsem uvedla, ta dovolená skutečně existovala, v takových rezortech, které byly nabízeny a za tu cenu, která byla určena. Chyba byla jen v tom, že někteří chtěli vrátit peníze....protože se dozvěděli, že jiné společnosti je nevrací... Kdybych se já k něčemu takovému uvázala, smlouvu bych si asi přečetla nejen dvakrát, bylo tam výslovně napsáno, že částka není navrátitelná za žádných okolností a ani její část, tj. ani záloha... A v tom byl ten kámen úrazu, společnost už nechtěla dát peníze zpět, a to klienty ještě víc podpořilo v domnění, že žádná dovolená neexistuje. Takže jsme se klienty snažili uchlácholit tím, že jim dáme jeden rok navíc na vyčerpání dovolené, možnost převést smlouvu a podobně. Nejsem si vědoma toho, že by kdy společnost peníze vrátila. Množily se výkřiky, že smlouva je vadná, takže si vedení objednalo skutečně dobrého právníka, který vytvořil (dle mého názoru) opravdu kvalitní a průhlednou smlouvu, která nebyla nijak napaditelná - pokud pomineme nějaké ustanovení z obchodního zákoníku, kdy máte ze zákona právo do jisté doby od smlouvy odstoupit, které je ovšem ale všeobecně závazné, a proto se ve smlouvách ani neuvádí.
    Na jaře roku 2005 firma zaměstnancům dlužila ale tolik peněz, že i když se v našich řadách objevil snad každé dva týdny někdo nový, ti staří dobří psi odcházeli a noví je následovali, takže firmě pomalu nezbyly žádné asistentky a pomalu to všechno upadalo. A tu se přišlo s nápadem realizace nové pobočky v Praze. Manageři se tam tedy přesunuli a začali nabírat nové síly. Ona slečna Voříšková, sekretářka (která snad byla ze společnosti nejmocnější ve svém umění jednat s lidmi, které jsem skutečně obdivovala, i když v případech neúnavného otravování nespokojenými klienty nebyla dostupná) začala mít společnosti také po krk a odešla. A já, ač už jsem v té době pracovala velmi nepravidelně, jsem pro ně znamenala šanci, jak z toho ven. Přišla mi nevinná smska, jestli bych nemohla přijít pomoct do kanceláře. A přijít pracovat, to byl jediný způsob, jak dostat své peníze a navíc bylo léto a já jako student jsem měla čas. Až teprve v kanceláři jsem poznala, jak to ve skutečnosti chodí, proč si lidé stěžují a kolik jich je. Kupodivu jich zas až tak moc nebylo a většinou se s nimi dalo nějak domluvit (prodloužení, převod dovolené apod.). Co jsem ovšem netušila bylo to, že společnost Charter 2000 (z Ostravy) si "vybírá", kdo na dovolenou může a kdo ne. Podmínky byly: 3 zahraniční dovolené nad 20000 za jednu v posledních 5 letech, 30-60 let a manželský nebo partnerský pár (to je pravý důvod oněch telefonických anket). Problém byl v tom, že tyto podmínky ne každý splňoval, někdo dovolenou koupil dětem (kteří nesplňovali třeba ani jednu podmínku), někdo si dovolenou koupil v 60 letech, ale o dva roky později, v platnosti smlouvy, stejně nemohl vycestovat. Ale i to se většinou nějak pozitivně pro klienty vyřešilo. Pak nastala finanční krize (např. nám odpojili na jeden den telefon :-D), pronájem kanceláří byl moc drahý (v Brně už se nedělaly prezentace a velký prostor kanceláří už tedy nebyl potřeba) a začalo se hledat nové "sídlo". To je nyní na Kabátníkové 2.
    A protože takovéhle zmizení z dosavadního sídla by nedůvěru ještě podpořilo, investovala společnost přes 20 000 do oznamování této novinky. Doporučeně. Což stojí 18 Kč... Pozorný člověk si spočítá, že dovolenou si od nás tedy koupilo přes tisíc lidí, přičemž firma působila v té době přes tři roky a oznámení se neposílalo těm, co již vycestovali. Přes tisíc lidí....zajímavé, že? Ale...abych se vrátila k tomu, k čemu celý můj dopis směřuje...
Vy "poškození" nejste jediní, kdo má s GBS nevyřízené účty, bývalí zaměstnanci (tedy ti se smlouvou) na GBS už žalobu podali také, stejně jako asi i někteří z klientů (jak jsem měla možnost nahlédnout).
    Proto vás chci vyzvat, abyste to nevzdávali, šance tady vždy je a čím víc vás bude, tím víc to bude celé intenzivnější... Snad jen dodat, že nějakého peněžitého plnění se asi skutečně nedočkáte, kdyby bylo nejhůř, ti hlavní zodpovědní by frnkli zpátky do Británie, ale máte možnost ovlivnit i další budoucí klienty těchto společností. Myslím tím tedy ty, kteří se nechají přemluvit (i když si nejsem vědoma žádného nátlaku či snad nečeho podobného) a zpětně zpytují své činy, když už je pozdě, nepřečtou si řádně smlouvu a pak proklínají celý svět. Nemohu mluvit za ATC (nebo Odysseu), pouze za GBS a mé postoje a názory jste si mohli přečíst výše. Dovolená existuje, za ty peníze stojí, jen nelze navrátit žádnou částku zpět. Toť vše.
    Pokud by měl někdo zájem o nějaké bližší informace nebo by mi snad chtěl nadávat, že jsem v klidu pracovala u podvodníků a teď si z vás jen dělám legraci, jsem vám k dispozici na zvesce@centrum.cz.
    Přeji všem krásný den a nezoufejte, bude líp ;).

    Ve věci Odyssey International podejte trestní oznámení na nejbližší služebně Policie ČR s odvoláním na kpt. Pastuchu, který řeší celou záležitost na ostravské pobočce hospodářské kriminality, tel.: 974 725 483. Vezměte s sebou veškeré doklady o zaplacení a smlouvy. V této věci je již podáno více než  50 trestních oznámení.

    Dobrý den, Ráda bych Vás požádala o radu, jak postupovat v případě nedodržení smlouvy firmou Odyssey International. Moji rodiče uzavřeli v květnu roku 2004 s firmou Odyssey International smlouvu o zajištění dovolené na ostrově Tenerife, s tím že dovolenou mohou vyčerpat v průběhu dvou let. Rodiče zaplatili za slíbenou dovolenou 18 000,- Kč. Z rodinných důvodů (péče o nemocnou babičku) však nebyli schopni odjet na dovolenou hned, ale říkali si, že v průběhu 2 let ji určitě vyčerpají. V lednu roku 2006 se rozhodli, že si u společnosti Odyssey International zarezervují termín dovolené. Vyplnili příslušné formuláře, které obdrželi při podpisu smlouvy od firmy Odyssey International a zaslali ji na rezervační oddělení do Českých Budějovic. Doporučený dopis se vrátil zpět s poznámkou, že je adresát neznámý. Snažili jsme se je kontaktovat také telefonicky na kontaktních číslech poboček v Českých Budějovicích, Plzni a Ostravě a také na e-mailových adresách, ve všech případech jsme však byli neúspěšní. Můžete nám prosím, poradit, jak nyní postupovat. Nevíme, jestli bychom byli s případnou žalobou úspěšní. Víme, že právo je na naší straně, ale nechce se nám vydávat další peníze za soudní poplatky, neboť si myslíme, že i v případě výhry soudního sporu, peníze stejně od této firmy nakonec nevymůžeme zpět. Za Váš názor Vám moc děkujeme.

   Domnívám se, že zmiňovaná firma ATC atd. v souč. době tj. 15. 2. 2006 vystupuje pod názvem Global Business Services (viz obch. rejstřík-jednatel Andrew Michael Hawker, dat. nar. 16.12.1966, sídlo Brno, Jana Uhra 10/168, PSČ 602 00). Zřejmě se nyní soustředí na Jižní Moravu. Poslední prezentaci prováděli v Hodoníně, ul. Komenského 596, v holelu Club. Na této adrese se bude prezentace konat ještě v pátek 17.2.2006. Postup a chování zůstaly stejné. Možná se změnily osoby asistentek a kontaktní adresa která je: Kabátníkova 2, 661 10 Brno, tel.: 515 902 902. Vizitku poskytli  docela neradi, snad to budou pro někoho užitečné informace. Pozor na ně, opravdu to umí.

 Těmito řádky bych se s Vámi rád podělil o zkušenosti jenž jsem nabyl při jednání s firmou Odyssey International. Tak jako mnohý z Vás byla telefonicky oslovena má žena příjemnou operátorkou, která se šikovně kladenými otázkami dozvěděla vše o finanční situaci naší rodiny i to kde a jak trávíme dovolenou. Po několika dnech se znovu ozval telefon kde jsme se dozvěděli, že jsme vyhráli cenu, kterou si můžeme vyzvednout v Ostravě na Pivovarské ulici. Bohužel nikoho nenapadlo se v té době ničeho obávat a tak bez informací jsme jeli na schůzku kde jsme v těžkém direct marketingu vydražili zájezd na Kanárské ostrovy za báječnou cenu 25.000 Kč. Se slzami dojetí jsme hleděli na ty dobrodince hlavně proto, že nám před tím řekli, že podobný zájezd stojí asi 160.000 Kč. Komu by se to nelíbilo, že? V zápětí jsme si vylosovali slíbenou cenu, což byl další zájezd do Španělska. Tím asi prošli všichni, kteří podlehli těžkému tlaku aniž si to sami uvědomili. A co dál? Bohužel jsme záhy zjistili, že tyto pobyty jsou nabízeny ve střediscích RCI naprosto zdarma těm lidem, kteří v rámci reklamního pobytu na své náklady mají ochotu na ostrov přijet. Tedy Odyssey International inkasovala za nevědomost svých klientů desetitisíce Kč a navíc ještě získala provizi za doporučení dalšího klienta. Abychom se podělili o náklady již vložené do poukazu (znovu připomínám, že je jinak naprosto zdarma v RCI i v rámci programu AMBASADOR) oslovili jsme naše příbuzné a bohužel zjistili, že mají stejný poukaz. Pokusili jsme se jednat s Odyssey International o spojení poukazů, ale tvrdě jsme narazili. Prý to smlouva neumožňuje a tak jsme po dlouhých tahanicích přistoupili na to, že pojedeme na týden a pak se uvidí. Pro druhou smlouvu nám v září 2005 v Odyssey International, tentokrát již na Stodolní ulici 316/2 paní Jitka Vaňková ochotně vystavila dodatek ke smlouvě. Tímto dodatkem nám o rok prodloužili platnost smlouvy. Jak jsem později zjistil, již v té době na stejné adrese fungovala i firma REDSONG s.r.o., která má naprosto stejné, nechutné praktiky. Pracují tam stejní lidé (i paní Vaňková, která najednou ztratila paměť). Firma REDSONG s.r.o. a Odyssey International s.r.o. má stejného společníka jímž je pan Mark Happenstall, bydlištěm ve Velké Británii. Jen pro zajímavost uvedu, že pan Mark Happenstall je společníkem ve firmách Aeoinian Travel Club s.r.o., Ocean Paradise Promotions s.r.o., Citygroup s.r.o., H.L.T. s.r.o. (obě firmy mají za majitele sourozence. Odyssey International-Marka Heppenstalla a Redsong-Deana Heppenstalla. Oba sídlí ve Velké Británii na stejné adrese). Tedy je společníkem ve všech firmách, které podvádí již několik let občany České republiky a nikdo na něj nemůže. Jak je to možné??? Jak je vidět zákony v ČR chrání podobné podvodníky a obyčejný člověk má opět smůlu. Jinak by musel podobný típek být již dávno za mřížemi. Firma Odyssey International a Redsong má dokonce i naprosto stejné stránky: http://odyssey.wz.cz/onas.htm a http://www.redsong.wz.cz/ Ale zpět. Firma Odyssey International (dnes se po ní slehla zem) se ještě stihla zavázat, že nám dle smlouvy proplatí 2800,- Kč což mělo sloužit k úhradě výletu a pronájmu auta na jeden den. Peníze nám nikdy neproplatili a podle mě již v té době museli vědět, že nám nic nedají, neboť po nám návratu v polovině října 2005 se nedal nikdo z Odyssey International sehnat a na Stodolní ulici již nesídlili. Za to Redsong s.r.o. se přestěhoval o několik vchodů vedle a jede se dál jako že nic. Navíc za 2800,- Kč pořídíte na Tenerife s bídou zájezd pro jednu osobu a ne pro 4 osoby na které je vystaven poukaz. Dobré, že? A to nemluvím o nákladech na pronájem auta. Vše vesele z vlastní kapsy. To jsou ale frajeři!!! S obavami jsme si opatřili letenky a ve čtyřech se vydali na Tenerife. Po příletu z nás vše spadlo. Na ostrově skutečně poznáte, že RCI má vše pod kontrolou a dokonale se o Vás postará. Tady musím podotknout, že se RCI distancuje ode všech firem v ČR, které za peníze zprostředkovávají pobyty u nich. RCI nabízí vše zdarma, ale to se málo ví. RCI zajistila transfer z letiště na hotel. Hotel byl pěkný s bazénem a velikou zahradou, ovšem členové programu AMBASADOR dostali lepší pokoje než klienti Odyssey International. Například: museli jsme si platit televizi, trezor a ubytování bylo horšího standardu. K moři to bylo asi dva kilometry a kdo nechtěl pěšky mohl využít pravidelně jezdící autobus jenž v hodinových intervalech jezdil od hotelu k moři a zpět. V komplexu pro RCI pracuje asi 8 Čechů, kteří se o Vás neustále starají. Když jsme jim povykládali naše trable s Odyssey International nabídli nám týden pobytu zdarma navíc bez ohledu na to, jestli se staneme členy RCI. Půl dne jsme pak museli věnovat reklamní akci RCI kde nám vysvětlili výhody členství v TIMESHARE a v RCI. Nakonec jsme se svobodně rozhodli, že této nabídky využijeme, ale to je jiná kapitola. Počasí bylo krásné, lidé příjemní a moře teplé. Ceny jsou v průměru stejné jako u nás. Dražší je tam pečivo (kg kolem 30 Kč), maso (kg kolem 200 Kč), ovoce a zelenina. Takže se naše obavy, že se tam neuživíme nakonec nenaplnily. Na letišti nám prošla zavazadla o hmotnosti 35kg. Brali jsme si totiž vše sebou. Takže tam jsme toho moc nekupovali. Na ostrově není pitná voda. Ta se musí kupovat. Není drahá 8 l lze pořídit do 1 €UR. Máme ještě jeden poukaz za který jsme Odyssey International zaplatili 25.000 Kč. Odysey International nám dle smlouvy dluží 2800,- Kč za náklady na výlet. Tyto peníze již asi nikdy neuvidíme, protože se za nimi zavřela voda (pošta se vrací a firma již na uvedené adrese nesídlí). Snad pomůže trestní oznámení či soud, ale bude to na dlouho a kdo ví jak to dopadne. Tento dopis jsem napsal hlavně proto, aby si jej přečetlo co nejvíce lidí. Čím více lidí bude vědět o praktikách firem Redsong, Odyssey International a dalších a také o praktikách neuvěřitelně bezcharakterní Jitky Vaňkové, tím lépe. Snad se podaří jejich činnost zastavit a jednoho dne je pohnat ke spravedlnosti a zodpovídání se za své neskutečně podlé činy. Prosím vystavte můj příspěvek na internetu. Rád bych se spojil s někým kdo je stejně poškozený. Zvažuji oznámení na policii. Má to smysl? Můžete zveřejnit mé jméno i kontakt: Jiří Doležal, telefon: 605 257 700, e-mail: jura.dolezal@seznam.cz

    Patříme mezi ty, kteří byli firmou Atlantic View Club  podvedeni. Neměli jsme možnost  vidět v televizi šoty  o této cestovní kanceláři, pouze naši známí nás na to upozorňovali, že podvedení klienti podávají trestní oznámení na firmu. Chtěli bychom se k trestnímu oznámení připojit. Poraďte nám, prosím.

    Rovněž jsem s manželem v r. 2004 vycestovala na ostrov Tenerife, v období září 05 - duben 06 bychom měli jet ještě jednou (dle dodatku smlouvy z února 05). Bohužel až při objednávce pobytu na leden 2006 se nám vrátil dopis zpět z adresy Stodolní ul., Mor. Ostrava a my už nemáme možnost si pobyt, námi předem uhrazený, kde objednat. Sepsala jsem své podezření u policie, ale bude nutná žaloba. Ke komu je možné se přidat na Ostravsku?

    Také jsme se nechali zlákat k podepsání smlouvy u OCEAN PARADISE PROMOTION. Zálohu z nás vymáčkli pouze 1.600,- Kč. Potom jsem si důkladně přečetla smlouvu "o ničem a o tom co ještě zaplatím" a podívala jsem se na internet. Nafackovala bych si. A rozhodla se pokud možno nezaplatit už nic. Hned jsem sepsala odstoupení od smlouvy. Zálohu bych ještě oželela, ale přemýšlím, jakým způsobem budou na mě zbytek peněz asi vymáhat. Už mi přišla upomínka k doplacení "stornopoplatku" a začínám se děsit, aby ke mně za pár měsíců nedorazil nějaký exekutor. Předem děkuji za radu.

    Dobrý den! Také mé rodiče oslovila telefonicky paní a sdělila jim, že jsou výherci a mají se dostavit do hotelu Anna ve Vimperku. Matka to odmítala se slovy, že nestojí o levnou dovolenou, ke které si však musí sama dokoupit drahou letenku a jídlo, takže celková cena je pak mnohem vyšší než u cestovní kanceláře. Paní v telefonu jí ubezpečila, že o nic takového se nejedná, jen ať přijde i s manželem.
    Dostavili se tedy na prezentaci firmy Atlantic View Club v hotelu Anna ve Vimperku 21.6., kde proběhla již zmiňovaná dražba, a  protože matka stále nechtěla koupit, dostala jako pozornost další týden pobytu zdarma. Nakonec se nechala přesvědčit a aby mohla složit zálohu 10 000 Kč musela dojít vyzvednout peníze do bankomatu. Jedna  z asistentek šla do bankomatu s ní.
    Dostala dost všeobecnou smlouvu, ve které je hlavně zdůrazněno, že peníze firma hned postupuje dál, takže není možné vyplatit cílovou částku zpět. Cena zájezdu se může změnit a společnost není povinná o tom klienta informovat. Letenky je možno si objednat též přes společnost a cena se pohybuje mezi 6000 a 12000! K tomu jí asistentka řekla, že to je vždy 6000 jen na Silvestra 12000! Ovšem je nutno si povšimnout slovíčka MEZI před první zmiňovanou sumou! Ubytování bude v hotelu, který bude zrovna volný a požadovaný termín vám přidělí, pokud bude volný - o tom se údajně rozhoduje v Londýně.V ceně také mají být zdarma výlety. Dále dostala arch papíru bez podpisu a razítka, jak z kopírky, na kterém byla zkratka 3 písmen, což mělo znamenat nárok na prémii další týden zdarma. V případě potřeby dalších informací, se máme obracet na p.Tichou.
    Teprve, když jsme to doma v klidu všichni pročítali, zjistili jsme, že firma vlastně nic negarantuje. Není tam nic o storno poplatcích, nic o tom, zda je firma pojištěná, nic o tom jaké výlety máte zdarma, nic o tom, kde se hotel nachází atd.
    Začali jsme tedy telefonovat. Jako první bylo číslo do Kladna, kde podle internetových stránek je kancelář pro styk s klienty. Toto číslo nám také asistentka napsala na propagační materiály s tím, že to je číslo na p.Tichou.
    Avšak na tomto čísle nám slečna ochotně sdělila, že provádějí pouze rezervace, ať voláme do Mostu, kde by měla být zmiňovaná p. Tichá. Prvních 14 dnů byla p. Tichá na dovolené, podle p., která zvedá telefony a která se nepředstavila. Dalších 14 dnů byla p. Tichá nemocná. Pak mi nepříjemná paní spojovatelka řekla, ať zavolám následující den v 10h., že tam p.Tichou zastihnu. Ale když jsem zavolala, zvedla to zase paní nepříjemná, že p. Tichá tam není, protože má dítě. Nyní je p. Tichá opět na dovolené. P. Sedláčková, která by měla být vedoucí, to vyřídit nemůže a tak se dále nic neděje. Snažili jsme se nechat p. Tiché telefonní číslo, na které by mohla zavolat, ale bez výsledku.
   
I kdyby dovolená v ATLANTIC VIEW CLUBU (www.selectdest.com) na Kanárských ostrovech, zajišťovaná marketingovou společností SELECT DESTINATIONS, měla být hezká, nemám již v tuto společnost žádnou důvěru.  Jak se s ní mám vypravit na dovolenou, když již tady v republice se s ní nemohu spojit.
   
Nejen, že chci vymáhat zpět peníze, ale jsem rozhodnutá podat na ni žalobu.
    Snažila jsem se najít firmu v obchodním rejstříku, ale Select Destinations jsem našla jen zapsanou 30.10.2003 v Brně. Jednatelkou je p.
Ingrid Nejezchlebová, Brno, Krásného 3849/13.

    Další kontakt na Atlantic View Club je přes Incentive Leisure Group, s.r.o., Vlastina 23, Praha 6 (http://www.ilg.cz/), jednatel Helena Šafárová, Žinkovy 88, PSČ 335 54.
   Jestliže máte ještě někdo zkušenosti s touto firmou, ozvěte se, prosím, na mail: pralinka@seznam.cz. Děkuji.

Další ohlasy a zkušenosti najdete >>zde<<

Reklama:

Nahoru (TOP)